hipnoza


Pink Freud /plays/ Autechre

premierowy koncert w ramach Before TNM 2015
18 stycznia | niedziela | 20:00

18 stycznia w katowickim Jazz Clubie Hipnoza wystąpp grupy Pink Freud, która pojawi się tym z materiałem zawierającą nowe aranżacje i interpretacje utworów legendarnego duetu Autechre. Klasycy IDM nie od dziś inspirują całą rzeszę muzyków, poszukujących skomplikowanych struktur rytmicznych i niecodziennych brzmień, a tym razem ich dokonania zostaną przetłumaczone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję.
Jak mówi Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca tego niecodziennego eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90-tych, stając się momentalnie obiektem uwielbienia. Pomimo futurystycznych brzmień, w nagraniach manchesterskiego duetu można znaleźć wiele elementów stanowiących podstawę jazzowej tradycji, obecnych na płytach największych mistrzów tego gatunku, takich jak Coltrane czy Pharoah Sanders, a ich pozbawiona zahamowań wyobraźnia muzyczna może stanowić wzorzec dla każdego muzyka.
Pink Freud pod przewodnictwem Mazolewskiego już raz zmierzył się z muzyką Autechre, nagrywając w 2010 roku własną interpretację utworu Goz Quartet, która ukazała się na płycie Monsters of Jazz, a zapowiedziany na 2014 rok album z coverami Autechre, na którym znajdą się między innymi takie niezapomniane klasyki, jak Basscadet czy Laughing Quartet to logiczna kontynuacja tego kroku i wyraz hołdu wobec mistrzów, którzy ukształtowali wyobraźnię muzyczną całego zespołu. Muzykom na scenie będą towarzyszyć specjalnie przygotowane na tę okazję wizualizacje i efekty, za którymi stoją artyści z kolektywu Atelier S10.
Warto pamiętać o fantastycznych koncertach zespołu, prapremierowym w Jazz Clubie Hipnoza w kwietniu i późniejszych w ramach RedBull Weekender, Festiwal Opener 2014, czy w reszcie na Festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Każdy z tych występów był absolutnie genialny i świetnie przyjęty przez publiczność.
Katowicki występ będzie wyjątkowy jeszcze z jednego powodu - całość bowiem zostanie zarejestrowana, a album ukaże się nakładem MMRec.  w 2015 roku.

Pink Freud w składzie:
Adam Baron - trąbka
Rafał Klimczuk - perkusja
Karol Gola - saksofon
Wojtek Mazolewski - bas

Bilety: 30 zł przedsprzedaż | 35 zł w dniu koncertu
Do nabycia: biletin.plbiletomat.plebilet.plticketportal.plticketpro.plRBMA SESSION - DORIAN CONCEPT TRIO LIVE + Krime + Daniel Drumz

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2015
24 stycznia | sobota | 20:00 warsztaty | 21:30 koncerty

Z okazji nadchodzącej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz inauguracji okresu aplikacyjnego do Red Bull Music Academy (długoletniego partnera Festiwalu Tauron Nowa Muzyka) zapraszamy na wyjątkowy koncert DORIAN CONCEPT TRIO oraz bezpośrednie spotkanie z twórcami zespołu.

Red Bull Music Academy Session: Dorian Concept (absolwent RBMA z 2008 roku) oraz Mr. Krime (absolwent RBMA z 2000 roku).

Start 20:00 / WSTĘP BEZPŁATNY
Dla uczestników warsztatów dodatkowy bonus!

Po spotkaniu zapraszamy na koncerty:
Dorian Concept Trio LIVE https://soundcloud.com/dorian-concept
Mr. Krime https://soundcloud.com/mr-krime
Daniel Drumz https://soundcloud.com/danieldrumz

DORIAN CONCEPT TRIO Live
Zafascynowany jazzem, hip-hopem i muzyką taneczną z lat 70-tych Dorian Concept, zadebiutował w 2009 roku albumem When Planets Explode. Wydawnictwo okazało się jedną z najciekawszych płyt roku, a talent Doriana docenili muzycy z legendarnej The Cinematic Orchestra, zapraszając go do współpracy. W tym roku Dorian Concept powrócił z długo wyczekiwanym drugim albumem Joined Ends, na którym skutecznie próbuje swoich sił w instrumentalnej elektronice inspirowanej Flying Lotusem i Hudsonem Mohawke. O tym, jak brzmią jego najnowsze dokonania na żywo przekonacie się w wyjątkowym wydaniu trio, w którym do Doriana dołączy dwójka jego przyjaciół - piekielnie utalentowany perkusista i producent CID RIM oraz znany z muzycznych ekspertymentów CLONIOUS.

RED BULL MUSIC ACADEMY
to w opinii wielu spełnienie marzeń każdego młodego muzyka. Co roku w jednym z ikonicznych miast świata, 60 świeżych artystów ma szansę uczestniczyć w dwutygodniowych warsztatach pod okiem najlepszych z branży zdobyć nową wiedzę, doświadczenia i inspiracje. Najlepszą okazją, aby posmakować atmosfery RBMA w praktyce (oraz dowiedzieć się, jak się dostać na jej paryską edycję w 2015 roku) będzie warsztat oraz impreza z jej zagranicznymi wykładowcami i polskimi absolwentami.

Bilety: 25 pln

Biletu do nabycia online poprzez:
www.ticketportal.pl
www.ticketpro.pl
www.biletin.pl


zapisz się na newsletter Jazzclubu Hipnoza

   -->   All content copyright of klub HIPNOZA   <--