All Projects

White Sands: Erwan Keravec, Juliene’a Desprez, Will Guthrie

Francuska Bretania to region, który jest jednym z filarów muzyki celtyckiej, z jego wyjątkową melodyką i instrumentarium. Do tego ostatniego należą dudy – instrument dęty rozpowszechniony w całej Europie, ale tam mający szczególne miejsce.
Bretoński muzyk Erwan Keravec jest ich wirtuozem. Zakorzeniony w tradycji, w młodości członek kilku lokalnych grup grających muzykę bretońską, z wiekiem zaczął poszukiwać coraz dalej i coraz odważniej. Wypracował własną technikę improwizacji na dudach, a jego celem stało się uniezależnienie od tradycji celtyckiej. Od 2008 roku zaczął wykonywać utwory współczesnych kompozytorów i nawiązywać współpracę z artystami, których podobnie jak jego, cechował zmysł improwizacji i wolności. Wśród nich warto wymienić choćby Matsa Gustaffsona – światowej sławy szwedzkiego saksofonistę jazzowego.

Koncert Erwan Keravec w Katowicach będzie zapowiedzią Katowice JazzArt Festival (26 – 30 kwietnia), a więc festiwalu muzyki improwizowanej. W Jazz Club Hipnoza (official venue profile) posłuchamy go w nowym składzie, z towarzyszeniem gitarzysty Juliene’a Despreza oraz wirtuoza instrumentów perkusyjnych Willa Guthrie.

Bilety w cenie 20 zł (ulgowe – studenci i seniorzy) oraz 30 zł (normalny) dostępne w sieci ticketportal.pl (stacjonarny punkt sprzedaży w Mieście Ogrodów), kupbilecik.pl oraz przed koncertem.