1 / 1
All Projects

Występy pewnych wykonawców wystarczy „zaliczyć” raz w życiu, ale są też tacy artyści, których można słuchać wielokrotnie i za każdym razem niosą nowe emocje. Robag Wruhme to jeden z naszych najczęstszych gości. Bywalcy imprez w Hipnozie dobrze znają powód takiej sytuacji. To zdecydowanie nasz ulubiony didżej. Doskonale pamiętamy każdy set Robaga, czy to jesienią w Hipnozie, czy latem na Sztauwajerach, w JAZBARze Muchowiec lub na festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Robag Wruhme to człowiek-instytucja. W marcową noc jak nikt inny rozgrzeje nasze serca, umysły i ciała. To będzie maraton tańca.
Naprawdę nazywa się Gabor Schablitzki. Niemiecki DJ i producent to weteran sceny klubowej, którą współtworzy od końca lat 80. Jako jedną z największych nastoletnich inspiracji wymienia kultowy film „Beat Street”. Powołał kilka zespołów i kooperacji, z których najważniejszy okazał się duet Wighnomy Bros. Pod tym szyldem Robag wyprodukował wiele klubowych klasyków, współpracując z Monkey Mafia. W 2010 duet został rozwiązany, a Gabor oddał się solowej działalności. Już wcześniej na fali trendu na imiona i ksywki czytane od tyłu powstał Robag Wruhme. Od tamtej pory
Gabor nieustannie grywa i produkuje nową muzykę, również nakładem własnej wytwórni Tulpa Ovi. W połowie 2019 wrócił z trzecim albumem w karierze, o którym Pitchfork napisał, że „to najładniejszy, najbardziej jedwabisty i najbardziej przejmujący elektroniczny minimal”.

Robag Wruhme (dj set)
sobota 25.03.2023 Hipnoza, Katowice
start 20:00
Bilety w cenie 40 zł (I pula), zł (II pula), 60 zł (III pula) w sprzedaży:

ebilet.pl:
➡️https://sklep.ebilet.pl/aanc/67272519433846883