5 lutego | BŁOTO x J Dilla koncert w Hipnozie

All Projects

Muzyczny hołd dla jednego z najważniejszych artystów muzyki miejskiej! J Dilla odcisnął niezatarte piętno na muzyce hiphop, soul i r’n’b, a pośrednio także na innych gatunkach. Niestety przedwczesna śmierć zabrała mistrza rozbujanych, pełnych duszy, kosmicznych bitów.
Luty to miesiąc J Dilla, bo wtedy przypada rocznica jego urodzin (7 lutego) oraz rocznica śmierci (10 lutego). Choć James Yancey odszedł 16 lat temu, to jego muzyka jest wciąż żywym źródłem inspiracji i emocji dla kolejnych muzyków. Na dźwiękowe wspomnienie mistrza z Detroit ponownie zdecydował się zespół Błoto. To młoda polska grupa jazzowa, o której głośno od paru lat. Już w niedzielę 5 lutego w kwartecie dokona reinterpretacji utworów mistrza i złoży mu muzyczny hołd.

Błoto zagra w składzie:
Marek Pędziwiatr (instrumenty klawiszowe, syntezatory)
Paweł Stachowiak (bas)
Marcin Rak (perkusja)
Olaf Węgier (saksofon tenorowy)

ebilet.pl: https://sklep.ebilet.pl/aanc/67272519433846878

BŁOTO

Skład tworzony przez utytułowanych członków EABS, który narodził się w trakcie przerwy między występami latem 2018 roku. Tworzą go Marek Pędziwiatr aka Latarnik (instrumenty klawiszowe, syntezatory), Paweł Stachowiak aka Wuja HZG (bas), Marcin Rak aka Cancer G (perkusja), Olaf Węgier aka OlafSaxx (saksofon tenorowy, perkusjonalia). Zespół opublikował w krótkim czasie trzy albumy pełnokrwistego jazzu, inspirowanego w równym stopniu hiphopem z lat 90. co troską o dbałość naszej planety i społecznym gniewem. To muzyka radykalna, brudna i bezkompromisowa, której siła leży w bębnach i basie. Oddaje klimat czasów w których powstawała – niekorzystnych zmian klimatycznych, wyraźnych podziałów społecznych, mowy nienawiści, rosnącego nacjonalizmu, brutalności policji, nepotyzmu, układów politycznych i rozmontowywania struktur państwa prawa.

Więcej o artystach:
➡️ https://www.facebook.com/blotoquartet/
➡️ https://www.instagram.com/bloto_quartet/
➡️ https://bloto.bandcamp.com/
➡️ https://open.spotify.com/artist/28k8arToA1cflcvaH5T4Zv