1 / 1
All Projects

Już 4 listopada powraca najbardziej elektryzująca impreza Katowic! Podczas całonocnego maratonu w dawnej siedzibie klubu Elektro wystąpią mistrzowie głębokiego techno i emocjonującej elektroniki.

Londyński producent Rival Consoles bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy tradycyjne, akustyczne brzmienia z dźwiękami syntezatorów i komputerów, nadając im duszę i jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Tej samej nocy wystąpi też duet Barker & Baumecker, czyli czołówka berlińskiego techno. Obaj panowie są głęboko związani z Berghain i Ostgut Ton, a prezentowane przez nich brzmienie to esencja ciężkiego i mrocznego młócenia. Luigi Tozzi to mistrz hipnotycznego, głębokiego grania. Jego pełne emocji hybrydowe sety olśniewają rozbudowanymi teksturami dźwiękowymi i atmosferycznymi przestrzeniami. Rzymski producent zagra w formule live. Z kolei Etapp Kyle to mistrz mrocznego brzmienia spod znaku Berghain, który nigdy nie traci tanecznego groove’u, za to urzeka subtelnymi melodiami. Nie zabraknie także niezwykle kreatywnych kobiet. Pochodząca z Monachium Polygonia to niekoronowana królowa głębokiego techno, która czaruje mistyczną atmosferą, wysoką jakością produkcji i zawiłymi rytmami. Dołączy do niej również mieszkająca w Polsce ukraińska didżejka Anna Borsuk, która specjalizuje się w połamanych rytmach muzyki basowej. Najbardziej inspirują ją takie gatunki jak electro, breaks, acid, ghetto, bass, jungle i rave. Obie artystki wprowadzą silny pierwiastek kobiecy do programu Elektroklub IX. To wciąż nie koniec ujawniania programu imprezy. Kolejnych artystów poznamy już niebawem. Bilety na Elektroklub IX pozostają do nabycia. Warto zdecydować o ich zakupie jak najwcześniej, bo ich liczba będzie limitowana.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji Elektroklub ponownie nawiedzi miejsce, w którym zaczęła się jego historia. W budynku, w którym do dziś mieści się Jazz Club Hipnoza, przez wiele pamiętnych lat działał klub Elektro. Było to miejsce słynnych imprez, gdzie w każdy weekend grała najświeższa elektronika. Tam po raz pierwszy w Katowicach wystąpili tacy artyści, jak Sascha Ring, bardziej znany jako Apparat. Grywali tam również Plaid, Clark, Lukę Vibert, Max Tundra, Jamie Lidell i wielu innych. Od tamtych czasów wiele się wydarzyło, ale na przekór przeciwnościom losu tradycja klubu Elektro jest kontynuowana. Przez ostatnie lata odbyło się osiem edycji Elektroklub, na których zagrali m.in. Ricardo Villalobos, Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Efdemin, Robak Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Zbliżająca się dziewiąta edycja będzie kontynuować ten bezkompromisowy kierunek muzyczny. Na dwóch osobnych scenach zagrają fascynujący artyści współczesnej sceny elektronicznej. Wydarzenie dopełni rozbudowana scenografia i klimatyczne multimedia. 

Na jeden wieczór Jazz Club Hipnoza połączy się z korytarzami, salami i zaułkami dawnego Centrum Kultury Katowice (obecnie Katowice Miasto Ogrodów). W ten sposób powstanie przestrzeń, która na długie godziny wchłonie fanów odrywania się od rzeczywistości, a wypełni ją świeże, bezkompromisowe techno i ambitna elektronika.

Współgospodarzem wydarzenia jest MIASTO KATOWICE
2 sceny
Rival Consoles (live)
Barker & Baumecker
Luigi Tozzi (live)
Etapp Kyle
Polygonia (live)
Anna Borsuk (live)
i inni…
Miejsce: Jazz Club Hipnoza oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice
Data: 04.11.2023
Godzina: 21:00
Limitowane bilety w sprzedaży!

Bilety:
going.pl
https://goingapp.pl/wydarz…/elektroklub-ix-2/listopad-2023
ebilet.pl:
https://sklep.ebilet.pl/aanc/67272519433846892
biletomat.pl:
https://www.biletomat.pl/bilety/elektroklub-katowice-14170/