1 / 2
All Projects

Jazzowy ogień w Katowicach! Już w piątek 5 kwietnia w Jazz Club Hipnoza (official venue profile) wyjątkowy koncert zagra Hypnotic Brass Ensemble. To zespół słynący z potężnej energii scenicznej i doskonałego kontaktu z publicznością. Po koncercie zapraszamy na afterparty z doskonałymi didżejami. Funk, soul, jazz, hiphop i pokrewne gatunki zmiksują dobrze znani Mr Krime/Late Night Science i Mat Jazz.

______________________________

W skład Hypnotic Brass Ensemble wchodzi siedmiu braci dorastających w muzykalnej rodzinie Phila Cohrana, trębacza jazzowego, który był m.in. jednym z filarów Sun Ra Arkestra i mentorem The Pharaohs (później znanych jako Earth, Wind & Fire). Braterska orkiestra powstała na bazie wcześniejszego „rodzinnego” projektu Phil Cohran Youth Ensemble, w którym muzycy szlifowali umiejętności jeszcze jako nastolatkowie. Później zarabiali na życie graniem na ulicach Chicago, by w 2001 roku wydać własnym sumptem pierwszy album.

______________________________

Od tamtej pory Hypnotic Brass Ensemble zagrali setki koncertów na całym świecie. Do współpracy zaprosili ich m.in. Erykah Badu, Childish Gambino, De La Soul, Flea z Red Hot Chili Peppers, Ghostface Killah, Gorillaz, Mos Def, Prince, Tony Allen i Wu-Tang Clan. Najpopularniejszy utwór Hypnotic Brass Ensemble to „War”. Nagranie znalazło się na ścieżce dźwiękowej do kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”. Inspiracje chicagowskiej grupy to nieskrępowane dźwięki nowoorleańskiego karnawału, jazzowa swoboda, lubieżny funk, uduchowiony soul oraz rozbujany rytm hiphopu. W ich muzyce słychać także rock, reggae, muzykę bałkańską, afrykańską oraz calypso.

______________________________

W tym roku ukaże się dziesiąty album grupy, zatytułowany „Bad Boys of Jazz”. Przed i po występie „złych chłopców jazzu” zaprezentują się wyborni polscy didżeje. Mr Krime/Late Night Science & Mat Jazz grają funk, soul, hiphop, jazz i pokrewne gatunki. Obaj mogą pochwalić się dwoma dekadami intensywnego grania. To specjaliści od organicznych brzmień i doskonale tanecznej atmosfery. Zapraszamy na koncert Hypnotic Brass Ensemble i imprezę z Mr Krime/Late Night Science i Mat Jazz! Już w piątek 5 kwietnia w Hipnozie!

______________________________

Bilety:
Przedsprzedaż – 60zł
W dniu koncertu – 70zł

do nabycia:
Jazz Club Hipnoza

oraz:

https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/hypnotic-brass-ensemble/?partner=moremusicagency

https://www.ticketmaster.pl/event/11609

https://goingapp.pl/evt/2100829/hypnotic-brass-ensemble-katowice