1 / 1
All Projects

Zespół Niechęć zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, jakim będzie koncert rejestrowany, z którego jesienią br. ukaże się album na limitowanym winylu. Będą premierowe kompozycje, jak i te dobrze znane w nowych aranżacjach. Formacja wystąpi w składzie poszerzonym o dwóch wyśmienitych gości: Krzysztofa Lenczowskiego (Atom String Quartet) na wiolonczeli oraz Mirona Grzegorkiewicza (M8NJAAA!) na elektronice.

Muzyka Niechęci to jazzowa improwizacja i syntezatorowe brzmienia, które swobodnie przeplatają się z wpływami rocka progresywnego oraz muzyki filmowej. W ich kompozycjach snuje się niezwykle osobista opowieść – mroczna choć nastrojowa, agresywna acz pełna elegancji. Jazgotliwy odjazd zarejestrowany ,,na setkę” i zapięty w kaftan najwyższej klasy produkcji studyjnej.

http://niechec.bandcamp.com/

Mają na koncie dwa albumy: ,,Śmierć w miękkim futerku” (2012) oraz ,,Niechęć” (2016). Dotychczasowe wydawnictwa były prezentowane wielokrotnie na antenie radiowej Trójki, a szczególnym wyróżnieniem były występy antenowe z publicznością w studiu im. Agnieszki Osieckiej oraz nagroda Nadziei Roku w audycji ,,Offensywa”. Pełne uznania recenzje ukazały się między innymi w ,,Gazecie Wyborczej”, ,,Polityce” czy ,,Gazecie Magnetofonowej”, a także na zagranicznych portalach All About Jazz oraz The Quietus. Wydawnictwo jest jedną z najwyżej ocenianych płyt 2016 roku wg międzynarodowej społeczności portalu RateYourMusic.com, znalazło się też w licznych podsumowaniach najlepszych polskich płyt roku. Niechęć wystąpiła również na wielu festiwalach: Tauron Nowa Muzyka, Colours of Ostrava (Czechy), Open’er Festival, Copenhagen Jazz Festival (Dania) czy Glimps Festival (Belgia).

BILETY:
https://going.pl/niechec-jazz-club-hipnoza
https://www.ticketmaster.pl/event/5793