All Projects

● niedziela 07.11.2021 
● Start 20:00 
● Bilety w cenie 35/45zł już w sprzedaży! 

going
https://goingapp.pl/…/kassa-overall-w…/listopad-2021
ebilet
https://www.ebilet.pl/muzyka/jazz-blues/kassa-overall/…
ticketmaster: 
 https://www.ticketmaster.pl/event/22253

Często zdarza się, że źródłem największych zaskoczeń Tauron Nowa Muzyka Katowice są mniej znani artyści. Festiwalowe występy niszowych twórców stają się wielkimi wydarzeniami. Nie inaczej było podczas tegorocznego koncertu amerykańskiego artysty Kassa Overall na scenie newonce.stage. Dla wielu osób był to najlepszy występ Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021, choć wcześniej niekoniecznie kojarzyli jego twórczość. Kassa Overall to muzyk jazzowy, MC, piosenkarz, producent i perkusista, wykształcony w tradycji takich legend, jak Elvin Jones, czy Billy Hart. W swej twórczości udanie spaja awangardowe eksperymenty jazzowe i elektroniczne z hip-hopowymi technikami produkcji. Jego ostatni album „I Think I’m Good” ukazał się nakładem labelu należącego do Gillesa Petersona. Na koncertach Nowojorczyk utrzymuje genialny kontakt z publicznością, po mistrzowsku łącząc szczerą spontaniczność z wystudiowaną wirtuozerią.
Jego nietuzinkową osobowość i wyjątkową muzykalność będziemy mogli podziwiać ponownie. Już na początku listopada Kassa Overall wroci do Katowic. 7 listopada zagra koncert w Jazz Club Hipnoza. Gorąco zapraszamy na spotkanie z niespokojnym duchem nowoczesnego, amerykańskiego jazzu! Biogram artysty: Kassa Overall Muzyk jazzowy, MC, piosenkarz, producent i perkusista, który łączy awangardowe eksperymenty z hip-hopowymi technikami produkcji. Kassa Overall to produkt nowojorskiej sceny jazzowej, pozostający wierny tradycji legendarnych perkusistów w rodzaju Elvina Jonesa i Billy’ego Harta.W ciągu ostatnich lat wydał trzy doskonale przyjęte przez krytyków albumy: „Go Get Ice Cream and Listen to Jazz”, „I THINK I’M GOOD” oraz „SHADES OF FLU”, czyli luźny mixtape inspirowany klasycznym projektem Madliba. 

https://www.kassaoverall.com/
https://twitter.com/KassaOverall
https://www.instagram.com/kassaoverall/
https://kassaoverall.bandcamp.com/https://www.youtube.com/channel/UCJIiT46e5RSJYGMl3QnfsPwhttps://open.spotify.com/artist/7qzzcFzliEAHMlDA9qaRVf