17 listopada | DONNY McCASLIN w Hipnozie / Festiwal Ars Cameralis

Donny McCaslin
1 / 1
All Projects

Festiwal Ars Cameralis 2019: RASP Lovers, Donny McCaslin
17 listopada, godz. 19.00
__________________________

www.arscameralisfestiwal.pl
__________________________

Bilety: 20 zł / 30 zł do nabycia na portalach Biletomat.pl – bilety online, Ticketmaster Polska, Ticketportal PL oraz w Jazz Clubie Hipnoza
__________________________

DONNY MCCASLIN

„Razem z kolegami z zespołu przenosi muzykę na – zdawać by się mogło – nieosiągalne przestrzenie. W stopniu, który jeszcze kilka lat temu był nie do pomyślenia”
Chociaż saksofonista Donny McCaslin dla szerokiej publiczności stał się rozpoznawalny dopiero kilka lat temu, kiedy sam David Bowie zaprosił go do nagrania nowej płyty, trzeba przyznać, że karierę muzyczną ma za sobą całkiem długą. Wystarczy wspomnieć, że już jako dwunastolatek grywał z ojcem wibrafonistą w jego ensemblach, a z licealnym zespołem kilka razy występował na Monterey Jazz Festival. Był także stypendystą prestiżowej amerykańskiej kuźni muzyków jazzowych Berklee College of Music.
McCaslin współpracował z wieloma cenionymi muzykami: Gilem Evansem, Marią Schneider, Davem Douglasem czy Georgem Gruntzem. Na koncie ma trzynaście albumów nagranych jako lider, z których pierwszy „Exile and Discovery” ukazał się w 1998 roku, a ostatni – wydany w ubiegłym roku „Blow.” – jest swoistym hołdem dla Bowiego, a zarazem nowym rozdziałem w twórczości McCaslina.
Źródło: www.keysandchords.com
__________________________

RASP LOVERS

Projekt gitarzysty i kompozytora Szymona Wójcika. Połączenie łódzkiego Romantyzmu, podwarszawskiej Alternatywy, mokotowskiej Schizofrenii oraz kutnowskiego Punku. Łamanie schematów, zabawa formą i konwencją, zestawianie ze sobą elementów na pierwszy rzut oka leżących daleko od siebie, tworzenie muzycznych oksymoronów i kontrastów to główne założenia leżące u podstaw muzyki zespołu. Trudno zaklasyfikować ją do jednego gatunku, jest bowiem miksem punku, awangardowego jazzu, elektroniki, muzyki improwizowanej oraz alternatywnego rocka. Projekt tworzą: Jerzy Mączyński (saksofon tenorowy i barytonowy), Szymon Wójcik (gitara i kompozycja), Marcel Baliński (fortepian i MICKROkorg), Rafał Różalski (kontrabas), Bartosz Szablowski (perkusja).